Łagoszów Wielki

Przekonanie do Ewangelii
ks. Jacek Kołak
Przekonanie do Ewangelii
Ludzie chodzą do terapeutów i pytają: "Jak żyć?". Ale po co iść do coacha, skoro można sięgnąć do "Przekonania do Ewangelii", książki odpowiadającej jak codziennie stawać się człowiekiem pragnącym naśladować Jezusa.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Łagoszów Wielki

Łagoszów Wielki, Buczyna - (5 km), Dobromil - (1 km), Kłębanowice - (4 km), Lipin - (3 km), Nowa Kuźnia - (9 km), Nowy Dwór - (10 km), Radwanice - (1 km), Sieroszowice - (7 km), Strogoborzyce - (8 km), Ułanów - (10 km)

Łagoszów Wielki
    59-160 Radwanice
  • tel.: 76 831-14-05

Łagoszów Wielki – 8:30; Buczyna – 12:30; Nowa Kuźnica – 18:00 (sobota); Radwanice – 10:00; Sieroszowice – 11:30.

Pierwsza wzmianka o istnieniu parafii pochodzi z 1376 r. Pierwotny kościół pochodził prawdopodobnie z XV w. W I poł. XVI w. przechodzi w ręce luteran, którzy dokonują gruntownej jego przebudowy. Po zakończeniu zatargów religijnych, kościół oddano w ręce katolików 10.01.1654 r. W tym czasie włączono także do parafii wsie: Sieroszowice i Buczynę. Ostateczna przebudowa kościoła nastąpiła w 1663 r. W czasie II wojny światowej został całkowicie zdewastowany.